
Zadaniem automatycznego włącznika światła jest aktywowanie oświetlenia w domu o określonej porze. Prowadzimy regularny tryb życia, dzięki czemu możemy dostosować oświetlenie do naszych aktualnych zajęć. Wyobraźmy sobie, że światła są automatycznie włączane o godzinie 7.00, aby ułatwić nam pobudkę, oraz automatycznie wyłączane o określonej porze w nocy. Takie rozwiązanie gwarantuje również ekologię i oszczędność pieniędzy, ponieważ nie marnujemy energii, kiedy zapomnimy o wyłączeniu świateł.
Spis treści:
Spójrzmy na Slampher’a. Wkręciliśmy do niego żarówkę LED z gwintem E27. Następnie został zamontowany w oryginalnej oprawie lampy. W górnej części można zaobserwować niewielki, czarny przycisk, który pozwala na przełączanie trybów świecenia, a także na parowanie z siecią WiFi.
Kontrola z poziomu aplikacji
Harmonogramy czasowe
Aby zautomatyzować działanie żarówek, na które składa się włączanie ich i wyłączanie o określonych godzinach, istnieje możliwość ustawienia różnych harmonogramów czasowych w aplikacji. Zarówno Slampher, jak i Sonoff RF obsługują funkcję harmonogramów czasowych. Można ustawić nie tylko pojedynczy harmonogram, ale także powtarzanie, odliczanie lub pętlę.
Odliczanie umożliwia włączenie lub wyłączenie urządzenia po minięciu ustawionego czasu. Maksymalny czas odliczania wynosi 24 godziny.
Czynność w pętli będzie wykonywana systematycznie, według określonego czasu, np. co godzinę i wykonywana przez krótszy czas (np. 10 minut). Na przykład timera pętli można użyć do kontrolowania systemu zraszania ogrodu. System można skonfigurować, aby włączał się co godzinę i pracował za każdym razem przez 10 minut.
Pilot zdalnego sterowania 433 MHz
Po sparowaniu z pilotem zdalnego sterowania, za pomocą przycisku możesz włączyć lub wyłączyć urządzenie wewnątrz pomieszczenia. Jak sparować je z pilotem zdalnego sterowania? Należy dwukrotnie, szybko wcisnąć czarny przycisk 'set' na urządzeniu Sonoff RF lub Slampher. Czerwona dioda LED zamruga. Następnie trzeba przytrzymać na kilka sekund jeden z przycisków ABCD na pilocie zdalnego sterowania. Przykładowo, jeśli sparujesz urządzenie z przyciskiem A to wtedy służy on zarówno do włączania, jak i wyłączania urządzenia.
Aby anulować sparowanie należy trzykrotnie szybko wcisnąć przycisk 'set' na urządzeniu Sonoff RF lub Slampher.
Podsumowanie
Teraz możesz używać przełącznika Sonoff RF aby zdalnie sterować urządzeniami w domu lub innymi urządzeniami elektrycznymi oraz używać inteligentnego gniazda żarówki Slampher, aby zdalnie sterować dowolnymi żarówkami i ustawiać automatyczne harmonogramy włączania i wyłączania oświetlenia. Sonoff RF oraz Slampher, kontroluj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie!