Jeśli posiadasz w swoim domu zainstalowany więcej niż jeden produkt marki Sonoff i zastanawiasz się jak te wszystkie urządzenia sparować z aplikacją eWeLink to ten artykuł jest dla Ciebie.

Wraz ze wzrostem popularności automatyki domowej w ostatnich latach, różne protokoły komunikacyjne, takie jak WiFi, ZigBee oraz Z-wave zaczęły sukcesywnie odgrywać ogromną rolę w komunikacji inteligentnych domów. Aktualnie WiFi jako najpopularniejszy protokół komunikacyjny dominuje w tej dziedzinie. Protokoły ZigBee i Z-wave dopiero będą trendem na przyszłym rynku inteligentnych domów.

Spis treści:

  1. Wstęp
  2. Metody parowania (kompatybilne wstecznie)
  3. Statusy diody LED WiFi
  4. Podsumowanie

Inteligentne akcesoria Sonoff są prostym krokiem, aby uczynić Twój dom inteligentniejszym oraz bezpieczniejszym, na przykład:

  1.  Bezprzewodowa kamera IP Sonoff GK-200MP2-B.
  2.  Inteligentny przełącznik z możliwością ściemniania Sonoff D1.
  3.  Inteligentny adapter USB Sonoff Micro.
  4.  Inteligentna taśma LED RGB Sonoff L1.
  5.  Inteligentne przełączniki Sonoff 4CHR3 oraz 4CHRPROR3.
Przykładowo, produkty te mogą się przydać, jeśli chcesz użyć inteligentnej taśmy LED RGB tak, aby zmieniała swój kolor w rytm muzyki na świątecznym przyjęciu lub chcesz użyć ściemniacza, aby ustawił jasność światła w sypialni na 30%, kiedy Twoje dziecko śpi w nocy.

Poniższy artykuł zawiera wskazówki jak łatwo sparować i skonfigurować inteligentne produkty Sonoff oraz jak sprawdzić stan urządzenia za pomocą wskaźnika LED WiFi.

Uwaga! Dioda LED WiFi miga tylko na niebiesko lub zielono w szybkim (Touch) oraz kompatybilnym (AP) trybie parowania. Dlatego oba te kolory nie są uwzględnione w poniższej instrukcji.

Metody parowania (kompatybilne wstecznie):

Statusy diody LED WiFi:

Podsumowanie

Jeśli występowały jakiekolwiek wątpliwości w kwestii parowania urządzeń Sonoff lub któraś metoda była niewystarczająco jasna, ten artykuł przedstawił szczegółowe informacje na ten temat. Dzięki niemu możemy odczytać status urządzenia na podstawie wskaźnika LED WiFi.